דרכים שונות לאבטחת העסק

 

התחום שמעסיק את מרבית בעלי העסקים כיום הוא תחום האבטחה. בימינו כבר כמעט ואין סיבה לחשוש מהפורצים ה"מסורתים" שפורצים לביתנו, אשר פועלים בשיטת המפתח או החלון המוכרת מכיוון שקיימות מערכות רבות של מצלמות אבטחה אשר מגינות על ביתנו מפורצים אלו. אך מה יהיה הפתרון כאשר המרגל פורץ אל מערכות האבטחה ורשתות המחשב של החברה? או כאשר המרגל נמצא בתוך בית העסק? במצבים כאלו ישנן מספר שיטות שנוכל להיעזר בהן על מנת לטפל במקרה של ידיעה או קבלת מידע על חדירת מרגל למערכת אבטחה סגורה.

 

אבטחת המידע בעסק – כיצד נעשה זאת ביעילות ובקלות

 

אחד הדברים החשובים ביותר בתחום אבטחת המידע בעסק הוא גילויה של פריצה למערכת האבטחה. היכולת לבצע מעקב והגנה יעילים וניתוחים מדויקים של המקרה אינה חשובה פחות מחשיפתו של אותו פורץ. דרך פעולתו של ההאקר עשויה להיות חשובה יותר מגילוי ההאקר עצמו. לאחר הכרת מערכות האבטחה והמידע של העסק, יתאפשר מיגון יעיל יותר עם מידע סודי של בית העסק. המידע הסודי שיכול להגנב על בית העסק שלך, עשוי להיות חשוב יותר מהפריצה הקובנבציונאלית המוכרת לכולנו.

 

 

אבטחת ארגונים ועסקים באמצעות מצלמות במעגל סגור

 

אבטחת ארגונים באמצעות מצלמות במעגל סגור,מצלמות אבטחה  משמשות בדרך כלל בתור אלמנט התרעתי ותו לא, אלא אם רצונכם הוא ליצור מערכת מעקב מודיניות על כל הנכנס וכל היוצא מהעסק והארגון. במקרים רבים, גם המעקב הזה הוכח כיעיל פחות, במיוחד בתחום הארגונים והעסקים הגדולים במיוחד. חשוב מאוד שיעמוד עוד כלי מיגוני מאחורי השכבה הראשונה והמעגל הראשון של האבטחה באזורים ממוקדים ובמיוחד בנקודות המתפקדות כנקודות החולשה שלכם בארגון. היכולת ההרתעתית היא חשוב ללא כל צל של ספק , אבל חשוב מאוד להיערך למקרים בהם "אמיצי הלב" יעזו ויעברו אותה, כפי שקורה לא מעט בחיי היום יום שלנו. לחצו כאן לפרטים נוספים אודות מצלמות אבטחה לעסק

 

אבטחת ארגונים באמצעות מצלמות אבטחה דמה – חסכון מסוכן או פעולה מחושבת?

 

דווקא ההרתעה הזאת במקומות קטנים יחסית עשויה לעבוד לטובתכם, מעטים יהיו אלה אשר יסתכנו בגניבה כאשר מצלמות בעלות מראה איכותי ומאיים, אשר כמה מהן גלויות וכמה מהן מוסתרות לכאורה מפוזרות בכל מקום. אולם, חשוב מאוד להציב לפחות מצלמה אחת ליד הקופה הרושמת לוידוא מעקב מסוים על הנעשה בחנות.

אבטחת העסק באמצעות בדיקות פוליגרף

 

האם בדיקה באמצעות פוליגרף יעילה או דווקא כזאת שיכולה להביא לחוסר אמון או שיפוט לקוי? אין ספק כי מדובר באחד הפיתוחים היותר מעניינים של המאה העשרים בו טמונים יתרונות וחסרונות בולטים ביותר. שימוש מאוזן ומקצועי, בדיקה באמצעות חוקר ומנתח בדיקות פוליגרף מקצועי וההבנה כי הפוליגרף הינה בדיקה שיש לקחת בפרופורציה, תעזור לנו לרדת לעומקו של עניין מבלי להניח את תוצאות הפוליגרף במרכז החקירה. בדיקות פוליגרף לאבטחת העסק הינה בדיקה שעשויה לתרום אבל גם לגרוע ויש לעשות בה שימוש רגיש ומתוחכם.

קופה רושמת לאבטחת העסק- כיצד קופה רושמת תורמת לאבטחת העסק?

 

קופות רושמות הן בין הפריטים המפתיעים ביותר בתחום האבטחה וניתן לראות בהן כלי מעניין לשימוש על הגנה העסק. קיימות קופות רושמות בהן מותקנות מצלמות אבטחה וקודים ממוחשבים של אבטחה ובמקרים חריגים של גניבת הקופה כולה, מעין איתוראן אשר מקיים את האפשרות למצוא את המיקום הנוכחי של הקופה, אותו איתוראן יהיה מוצפן באזורים מוסתרים של הקופה לעיכוב הגנב. פרט נוסף שניתן לבצע מעבר לאמצעי המיגון הוא בבחירת קופה רושמת מחומרים קשיחים במיוחד שלא נכנעים בקלות ללום ופטיש פשוטים , ובכך ליצור מצב של פעולת פריצה ארוכה ככל הניתן, זאת שתאפשר לנו לעלות על עקבות הגנב.