בארץ ישנם בתים פרטיים ומשותפים, לפי הסטטיסטיקה כ 50 אחוזים מכלל בתי האב מרושתים במערכות אזעקה ומצלמות אבטחה. כ 25 אחוזים מתוכם מערכות אזעקה מיושנות ואינן עונות על הדרישות והטכנולוגיה שצצה בשנים האחרונות. אנו גם רואים ולמדים שתמיד התקנת מערכת אזעקה מגיעה רק לאחר 2 מקרים,אחת לאחר פריצה במקום,שנייה חיוב ע"י חברת הביטוח. עדיין אנשים אינם מודעים ליתרונות העצומים של מערכות האזעקה כיום ולכן נזכרים להתקין רק לאחר מעשה.

מחפש מערכת אזעקה?

למצוא מערכת אזעקה שתתאים לצרכים שלכם זה אינו דבר פשוט כלל. ישנם מספר חברות מובילות בישראל בנושא המיגון, אך ישנם גם חברות מסין אשר מוכרות דרך יבואנים כאן בישראל מערכות. אם אתה מחפש מערכת אזעקה: ראשית מערכות אזעקה בוחרים רק מותג ישראלי או אמריקאי (לא סיני) זה לא מצלמות אבטחה. בארץ קיימות מספר חברות טובות כגון: פימה, ריסקו, ויסוניק, אשר יודעות לספק מערכות אזעקה תקניות וכמו כן השרות לקוחות שלהם לא רע. אנו ממקמים את השרות של ריסקו במקום הראשון מבינהם. לאחר שנים רבות שאנו מתעסקים במערכות מיגון ואזעקה אנו יכולים לומר בפה מלא שאם בוחרים באחת החברות הטובות בענף אז בגדול כל המערכות שלהם די דומות עם שינויים קטנים.

מערכות אזעקה

איך בוחרים מערכת אזעקה?

כשאנו מעוניינים במערכת אזעקה לבית או לעסק אנו חייבים לשים לב למספר נקודות חשובות, האם יש הכנת תשתית וצנרת עבור האזעקה בבית או לא. הבית חדש והקבלן דאג לתשתית אז עדיפה מערכת קווית שאמורה להיות אמינה יותר וזולה יותר, אם אין תשתית והכנה אז כמובן מערכת אלחוטית שאינה נופלת ברמתה מהקווית. כיום גם מערכת קווית וגם אלחוטית די דומות, עם ביצועים דומים, טכנולוגיה זהה, ואין יותר את המושג הזה מערכת אזעקה אלחוטית פחות אמינה.

אזעקה לבית

כאשר מתכננים מערכת אזעקה ביתית חשוב לדעת, חייב מגנטים בדלתות כניסה, לוחות מקשים בכניסה ואם יש קומה למעלה, וגלאי נפח שיחלשו על כל הבית. לגבי הגלאים 2 סוגים: האחד גלאי נפח שבעצם מפעילים את המערכת רק כאשר יוצאים מן הבית. או גלאי וילון שבעצם אפשרי להתקין על כל פתחי הבית ואז בעצם תהיה לנו את האופציה להסתובב בבית כאשר המערכת דרוכה. באזעקה לבית פרטי יש לשים לב להתקנת צופר חיצוני כולל נצנץ, והתקנת צופר פנימי לגיבוי. הסוללה חייבת להיות בין 5-7 אמפר לשעה 12 וולט. כמובן שכל הלקוחות כיום שולטים על המערכת דרך אפליקציה אשר מאפשרת לך הפעלה וניתוק, וכמו כן התראות, ואזורים פתוחים.

אזעקה לעסק

בדרך כלל בעסקים יש דרישות של חברות הביטוח, לכן יש לעבוד דרך דוח סוקר הביטוח שהוצא לעסק. כיום ברוב העסקים מותקנות מערכות אזעקה קוויות תקניות, חברות הביטוח לא מתות על מערכות אלחוטיות בעסק בדרך כלל סוקרי הביטוח דורשים מערכת אזעקה דיגיטלית, כולל חיבור לחייגני טלפון ל2 מנויים מינימום, גלאי נפח שיחלשו על כל העסק, וכמובן צופרים ומצבר גיבוי. יש עסקים שחברות הביטוח דורשות חיבור לשרותי מוקד 24 שעות 7 ימים בשבוע, וגלאים מיוחדים שנקראים אנטי מאסק להגנת רכזת. במקים מיוחדים יש אף דרישה לגלאים חיצוניים ומגנטים כבדים.

סוגי מערכות אזעקה

כמו שציינו בתחילת המאמר מערכות אזעקה קיימות ב 2 סוגים קווית או אלחוטית. למערכת קווית היתרונות שלה שאין צורך להחליף סוללות מדי פעם, והאלחוטית מאוד נוחה וקלה להתקנה וללא צורך בחווטים. כמובן ששתי המערכות הינן ברמה גבוהה טכנולוגית ועונות על כל צרכי הלקוח.

אזעקה אלחוטית

מה שיש לנו לומר לגבי מערכות אזעקה אלחוטיות הוא כך, כיום יש 2 חברות בשוק הישראלי שהתפתחו מאוד ברמת המערכות. חברת ריסקו שהוציאה את הריסקו קומפקט שמסוגלת לעבוד גם עם סים כארד וגם דרך WIFI, והחברה השנייה ויסוניק פאוור מקס שיש לה מערכת מאוד דומה. בטכנולוגיה של היום המערכות הללו נשלטות ע"י אפליקציות מאוד חכמות. למערכות אלה יש כיום גלאים מסוגי: נפח, וילון, גז, עשן, מים, חיצוניים ועוד. אם התלבטתם לגבי מערכת אזעקה אלחוטית אל חשש, המערכות הללו מאוד יציבות.

אזעקה קווית

מערכות אזעקה אשר בעצם עובדות דרך חווט נחשבות לאמינות יותר. כל עסקים הגדולים, מקומות ממשלתיים, תעשייה ועוד יעדיפו מערכות קוויות מכוון שהן נחשבות לחזקות ועמידות יותר. לפעמים המרחק בין המערכת לגלאים הוא רב ואז בעצם גלאים אלחוטיים אינם מתאימים לשטח. כיום בישראל חברת פימה וכן חברת ריסקו נחשבות ליצרניות מאוד חזקות עם מוצרים מאוד איכותיים ושרות לא רע.

אזעקה תומכת אפליקציה

ממה שאנו נתקלים לפחות בזמן האחרון שהלקוחות רוצים להיות און ליין עם המערכות שלהם, לאחר מצלמות האבטחה גם מערכות האזעקה זכו לאפליקציה משלהם. כמו שהזכרנו קודם לכן במאמר כל החברות המובילות בתחום המיגון שידרגו את המערכות שלהם לשליטה ע"י אפליקציה. מה שמיוחד באפליקציה זה בעצם היכולת להפעיל ולכבות את המערכת, לנטרל אזורים, לקבל התקראות בזמן אמת, ואפילו לדעת מהיכן פרצה האזעקה.

התקנת מערכת אזעקה

כאשר מתכוונים להתקין מערכת אזעקה בבית או בעסק ולא משנה עם הנכס חדש או ישן, עדיין יש להחליט אם מערכת אזעקה קווית או אלחוטית? או פנימית או חיצונית. נתקלנו לא מעט במערכות שהותקנו ללא שום תכנון וידע מקצועי ומה שקרה בעצם זה רק דבר אחד "הלקוח התחתן עם המתקין" עד שבעצם המתקין היה צריך למצוא פתרונות שלא תמיד היו אפקטיביים. בתכנון צריך להבין מה בעצם אמורה לעשות מערכת האזעקה? לפעול כשאתם לא בבית? או כן בבית? האם יש בעלי חיים? האם יש חצר ועוד.

באם תרצו להתייעץ איתנו ולקבל טיפים וממש ללא תשלום תוכלו תמיד ליצור איתנו קשר לטלפונים.

072-3940613 | 050-8087242