"> מצלמות אבטחה לבית פרטי — מצלמות אבטחה מצלמות אבטחה לבית פרטי ‎ ‎
מצלמות אבטחה לבית

זקוק למצלמות אבטחה לבית פרטי? מצאת!

מחירי המצלמות אבטחה משתנה ככל שמשתנה איכותם. ניתן להשיג מצלמות פשוטות במחירים נמוכים מאד ומצלמות מאד יקרות אשר לעיתים איכותן והפונקציות שהם יכולות למלא פשוט מיותרות. בחירת המצלמות אבטחה הנכונות צריכה להעשות לאחר איפיון מדויק של הצרכים ותנאי העבודה של המצלמות.

ראשית יש לדעת אילו סוגי מצלמות אבטחה קיימות נכון להיום בשוק:

עיקר ההבדלים בין המצלמות מתבטאות באיכות התמונה, בשיטת השידור ובחיישני ההפעלה, לאחר הבנת ההבדלים הללו צריך להבין גם ההבדלים הקשורים באיפיון מיקום המצלמה, צורת ההתקנה ומיגון המצלמות אבטחה.

סוגי המצלמות

מצלמות אבטחה המשמשות לאבטחה בעיקר והם בעלות צורה מרובעת ומעט מגושמת, מצלמות גוף אינן מגיעות עם עדשה מובנית אלא צריך להתאים להן עדשה ע”פ פרמטרים של תאורה במקום ההתקנה, מטרת הצילום, מרחק האובייקט המצולם מהעדשה, זווית הצילום ועוד.

השימוש במצלמותאבטחה  גוף נפוץ כאשר יש צורך בהתאמת עדשות  למטרות הצילום.
ניתן למצוא מגוון גדול של מצלמות גוף, ההבדלים ביניהם באים לידי ביטוי במספר פרמטרים כגון: זום דיגיטלי, צילום יום/לילה (D/Y) מניעת סנוור עקב תאורה חזקה מדי, בקרת אור, תאורה אחורית דיגיטלית וכו’.

מצלמת D/Y היא מצלמה עם רגישות גבוה לאור נמוך (יחידת מדידה= LUX– ככל שהלוקס נמוך יותר כך התמונה תהיה איכותית יותר). מצלמות מיוחדות יכולות להסתפק באור כוכבים בלבד על מנת לספק תמונה איכותית אפילו בצבע.

סוג אחר של מצלמת אבטחה גוף היא מצלמת זום, בעלות זום אופטי / דיגיטלי, מצלמות אלו נשלטות דרך המצלמה או דרך תוכנה באמצעות מתאם מיוחד, באמצעות שליטה זו ניתן לקבל תצלומי תקריב עד לרזולוציות גבוהות מאד.

בהתקנה חיצונית חשוב לדעת שמצלמות אלו אינן עמידות בפני פגעי מזג אויר ויש צורך למגנם במעטפת מיוחדת המגנה על המצלמה בפני גשם, רוח, אבק וכו’. התקנה מקצועית תכלול גם איטום של כבל החיבור למצלמה.

מצלמות IP

מצלמת IP היא מצלמת אבטחה המתחברת אל רשת מקומית או רשת האינטרנט באמצעות נתב או חייגן מובנה במצלמה. היתרון במצלמות אלו הוא שניתן לבסס באמצעותן מערכת אבטחה המאפשרת צפייה, צילום והקלטה בזמן אמת דרך רשת האינטרנט מכל מקום בעולם.

מצלמות רשת עושות שימוש בפרוטוקולי העברת נתונים מתקדמים ובדחיסה חזקה בכדי להעביר את נתוני הוידיאו במהירות ובאיכות גבוה.

איכות מצלמות  IPיכולות להגיע לכמה מגה פיקסל, לעומת מערכות במעגל סגור שאין להם יכולת כזו, עקב כך, במערכות מבוססות מצלמות  IP איכותיות מתקבל צילום איכותי יותר וכך ניתן לבצע זום דיגיטלי בצילום מוקלט.

אפשרויות ההתקנה במערכות IP רבות וקלות יותר והן פתרון שליטה פשוט יחסית לריבוי וריחוק אתרים כלומר, ניתן לנהל מספר רב של מצלמות בכמות גדולה של אתרים ממחשב אחד או כמה מחשבים ללא קשר למיקום המחשב השולט, ניתן גם לשמור הקלטות במקום אחר כמו חוות שרתים ולגשת לחומר המצולם מכל מקום (בהתאם להרשאות כמובן).

מצלמות אבטחה אינפרא אדום (Infra red):

מצלמות אבטחה המיועדות לצילום יום ולילה במצב תאורה נמוך ואפילו עלטה מוחלטת.
על מנת לצלם בתנאים אלו, מצלמות האינפרא אדום משתמשות בנורות (LEDS) המאפשרות להאיר את שטח הצילום באינפרא אדום, תאורה שעין אדם אינה מבחינה בה אך המצלמה כן.

סוג ואיכות הלדים ע”ג המצלמה קובעת את איכות התמונה ומרחק הצילום האפשרי, לדוגמא:
מצלמת 24 לדים רגילים, תספק יכולת צילום עד למרחק של כ-13 מטר, תלוי כמובן בגודל וסוג העדשה של המצלמה.
מצלמות אבטחה האינפרא ברובן מצלמות בתנאי לילה רק בשחור/לבן, אך קיימות מצלמות מקצועיות יותר המצלמות בצבע גם בלילה.
בבחירת מצלמת ראיית לילה חשוב לבדוק:

  • פרמטר LUX לצילום בחושך חייב להיות אפס.
  • טווח תאורת הלדים מתאימה למרחק הצילום הנדרש.
  • סוג העדשה הרצוי –מומלץ  ואריפוקלית, מתכווננת 4-12 מ”מ, רזולוצייה מעל 480 קו.

מצלמות אבטחה כיפה (Dome) 

אלו מצלמות האבטחה הנפוצות ביותר. עיצובן האסטטי מאפשר התקנה במקומות בהם העיצוב חשוב כגון חנויות, קניונים, לובי וכו’. הן אינן בולטות במיוחד וצורת הכיפה שלהן אינו מאפשר לדעת את זווית העדשה.
מצלמות אבטחה כיפה קיימות במגוון מפרטים כמו חיצונית ופנימית, אינפרא אדום או רגילה, , איכות התמונה (רזולוצייה) סוג העדשה, טכנולוגיות VMD (הפעלה בעת תנועה) וכיו”ב.

ניתן להתקין במצלמות אבטחה כיפה אפילו 4 עדשות ובכך לקבל כיסוי של 360 מעלות.
ניתן להתקין מצלמות כיפה פינתיות, ממונעות ומהירות (High Speed Dome) ועוד סוגים ואפשרויות.

מצלמות אבטחה נסתרות

מצלמות אבטחה נסתרות כשמן כן הן, ניתן להסליק אותן במגוון מוצרים שונים כמו: שעון קיר, בובות, גלאים למיניהם וכו’.
איכות המצלמות הנסתרות תלוי ברמת רזולוציה, ורגישות לאור.

מצלמות ממונעות (PTZ)

מצלמות אבטחה ממונעות, (PTZ  (Pan,Tilt,Zoom מחוברות למנוע בבסיס המצלמה וניתן לשלוט בהן מרחוק. ניתן לשלוט על הפוקוס, הזום, שדה הראייה, זווית הצילום ועוד.
השליטה מתבצעת  באמצעות תקשורת נתונים המחברת את המצלמה למוקד הבקרה, השליטה בתנועות המצלמה יכולה להתבצע ע”י תוכנה במחשב או פאנל שליטה (גו’יסטיק).

חיסרון גדול של מצלמות PTZ הוא מחירן הגבוה.

מה עוד צריך לדעת לפני שקונים מצלמות אבטחה:


ללקוח פרטי, עדיף לרכוש מערכת מצלמות אבטחה המבוססת על סוג אחיד של מצלמות בהתאמה לצרכיו כך שיתאפשר תכנון גמיש של מערכת אבטחה ביתית.
המצלמה המומלצת היא: מצלמת כיפה אנטיוואנדלית עם עדשה וואריפוקלית מתכווננת 4-9 מ”מ, רזולוצייה מעל 480 קווי טלביזיה.
רצוי לבדוק את איכות המצלמה ע”י חיבור המצלמה ישירות לטלביזיה או למסך שיש בו יציאת AVI מצלמה עם רזולוצייה טובה תספק תמונה ברורה ואיכותית, לצורך הבדיקה תבחנו אובייקט בעל קווים ישרים (שולחן לדוגמה) במצלמה טובה קווי המתאר של האובייקט יהיו ישרים

שיחת חינם בקליק