">מצלמות אבטחה צינור - מצלמות אבטחה מצלמות אבטחה צינור ‎ ‎
מצלמות אבטחה צינור

מהי מצלמת צינור? כאן התשובה!

מצלמת צינור היא מצלמת אבטחה הכוללת בתוכה מיגון נגד מים, עדשה קבועה, ולדים (נורות) אינפרא אדום לראיית לילה. זו צורתה של מצלמת האבטחה הנפוצה ביותר בבתים פרטיים בעשור האחרון, אך כמו בכל תכנון של מצלמות אבטחה יש להתאים את המצלמה לתנאי השטח המצולם וצרכי הלקוח.
מצלמות אבטחה כוללת חיישן אור קטן הממוקם בחזיתה והוא רגיש כלמות האור הנכנסת לעדשה. כאשר מתחיל להחשיך, ידלקו לדים האינפרא אדום וישמשו כפנס תאורה עבור המצלמות אבטחה. אור האינפרא אדום אינו נראה לעיני אדם, אך מבחינת המצלמה זו פנס לכל דבר. יש לציין שכל דמות המוארת באמצעות לדים אינפרא אדום תמיד תראה בשחור לבן ולא יקלטו צבעיה.
למעשה, כאשר אתם מצלמים אזור שחלקו חשוך וחלקו מואר, החלק החשוך יראה בשחור לבן והחלק המואר יראה בצבע

מדגם של מצלמות צינור מכילות סוגי עדשות שונות וכמות שונה של לדים בהתאם למרחק ולזווית הראייה שאותם יש צורך לצלם.
המשמעות של עדשה קבועה במצלמות צינור היא שלא ניתן לעשות קירוב (זום) או ריחוק לשטח המצולם.

מצלמות אבטחה צינור
מצלמות אבטחה צינור

מצלמות אבטחה רגילות לבית

רזולוציה שונה של מצלמות אבטחה


דגמי מצלמות אבטחה הצינור  יכולים לבוא באיכות רגילה של 800 קו או 1000 קו. ככל שיש יותר קווים למצלמה כך איכות התמונה הנראית גבוהה יותר. דמיינו מסך של טלוויזיה בו התמונה מחולקת ל 200 קווים אופקיים ובה תקבלו חדות מסוימת שתגדל כאשר תקבלו 360 קווים במשך ותגדל עוד יותר כאשר תקבלו 420 קווים וכן הלאה.
לרב אין צורך ביותר מאשר 420 קווים למצלמה, אך כאשר אתם מעונינים לקבל חדות גבוהה מהרגיל, כאשר מצלמים מחסן מאובק, לדוגמה, ניתן להתקין מצלמת אבטחה עם 800 קו עד 1200 קו.

 

מצלמות אבטחה צינור 30 לדים 4/6 מ”מ

מצלמות אבטחה הסטנדרטית ביותר לבתים היא זו של 30 לדים אינפרא אדום  עם CCD של סוני עם עדשה של 4 או 6 מ”מ. לרב אין צורך ביותר מארבע מצלמות אבטחה מסביב לבית- מצלמה אחת בכל צד של הבית- וכאשר צד אחד של ביתכם הוא קיר משותף עם השכן, אז יש צורך בשלוש מצלמות אבטחה בלבד.
יתרונה הגדול של ה- 30 לדים היא באיכות התמונה, בגלל ה CCD של סוני ומחירה הזול. בחושך מוחלט (!) תוכלו לראות טווח של 7 מטר בזוית של כ-60 מעלות ובאור חלקי או באור יום תוכלי לראות טווח של 25 מטרים ובזוית של כ- 90 מעלות, תלוי בעדשה.

 כיפה מתכתית 24 לדים

מצלמות אבטחה נוספת שמקובל להתקינה במקומות בהם האסטטיקה חשובה ביותר היא מצלמת כיפה  מתכתית עם 24 לדים אינפרא אדום לראיית לילה לרב לקוחות מעוניינים למקמה בכניסה לבית כדי שתצלם כל מי שנכנס לבית ואת החזית. מצלמת הכיפה מכילה עדשה של 3.6 מ”מ ולכן זוית ראייתה היא כ- 140 מעלות וטווח ראייתה בחושך מוחלט הוא כשל 5 מטרים.

מיקום מקובל נוסף שלה הוא מתחת לפרגולה בחצר האחורית. חלונות הוויטרינה הנמצאים מתחת לפרגולה הם האזור הכי אטרקטיבי מבחינת פורצים, משום שניתן להכנס דרכם במהירות ובקלות ואין צורך בסולם.  למעשה אם אתם מעוניינים במצלמות אבטחה ומערכת הקלטה כדי לדעת מה קורה מסביב לבית, חלונות הויטרינה הם המקום הראשון עליו תרצו להגן. מעל 90% מהפריצות לבתים נעשות דרך חלונות אלו.

 

מצלמות אבטחה 72 לדים אינפרא אדום

ה-72 לדים אינפרא אדום  הפכה להיות המצלמה הנמכרת ביותר בארץ (ה- 800 קו) עבור שטחי צילום של 12 מטרים בזוית של כ- 60 מעלות, כשמדובר בעדשה של 8 מ”מ בחושך מוחלט.
באור יום מצלמת אבטחה איכותית זו תאפשר לכם לראות טווח של כ- 30 מטרים בצורה טובה ו- 20 מטרים באופן חד ובזוית של כ- 70 מעלות.
דגם ה- 64 לדים מיועד לצד הארוך והצר של הבית ומתאים למצב בו רוצים לחסוך התקנת שתי מצלמות אבטחה 30 לדים עם 4 מ”מ – המצב המומלץ יותר- וכן כאשר אין תאורת רחוב או תאורת גינה ויש צורך בתוספת הלדים לשם ראיית לילה איכותית יותר.
מאחר ולדים האינפרא אדום משמשים עבור המצלמה כפנס תאורה, במידה ומישהו יעמוד במרחק של מטר מהמצלמה הוא יראה מסונוור מרב תאורה ולא ניתן לראות את תווי פניו. לכן יש להתאים באופן קפדני את מצלמת האבטחה למרחק ולטווח הצילום

שיחת חינם בקליק