בשנים האחרונות מצלמות האבטחה נכנסו לחיינו והפכו לחלק בלתי נפרד. כיום כ 50 אחוזים מבתי האב בישראל מרושתים במצלמות אבטחה וכ 60 אחוזים מבתי העסק. נכון שחלקם הגדול עדיין מרושת במצלמות מהדור הקודם ובאיכות יחסית ירודה, אבל חלק כבר השכילו לשדרג למערכות אבטחה מתקדמות ולהתקין מצלמות אבטחה דיגיטליות ואיכותיות. כאן במאמר זה נקבל מספר נקודות חשובות לגבי מצלמות במעגל סגור.

מחפשים מצלמות אבטחה? מצאתם!

אם הגעתם להחלטה להתקין או לשדרג את הבית או מצלמות אבטחה לעסק אז קחו בחשבון כי הדבר דורש מחשבה, יעוץ, ותכנון מדויק על מנת שהמערכת תענה על הצרכים המדויקים שלכם. מצלמות אבטחה קיימות במספר סוגים שדרך אגב נקרא עליו בהמשך המאמר כמו כן נדע מה כן כדאי לעשות ומה לא. בשנים האחרונות ענף מערכות המיגון עבר שינוי גדול מבחינת הציוד והאיכות וההבדלים בין האיכות של לפני כשנתיים להיום זה ממש שמיים וארץ. כאשר אתם רוצים להתקין מערכת מצלמות עליכם להחליט אם תרצו מצלמות קוויות או אולי מצלמות אלחוטיות.

איך בוחרים מצלמות אבטחה?

כשאתם פונים לחנות או לחברת התקנות עליכם לשים לב כי המצלמות אבטחה חייבות להיות של מותג ידוע בלבד. יש כיום מספר מותגים שאנו יכולים לספור על יד אחת כמו: HIKVISION/PROVISION/SONY ועוד כמה. קחו בחשבון ששוק מצלמות האבטחה לבית הוא פרוץ מאוד וכל אחד חושב כיום שהוא יבואן גדול, מייבא מצלמות קיקיוניות מסין לאחר מכן מוכר אותם ללקוח שאינו מבין דבר ולאחר זמן מה שמתחילות הבעיות הלקוח יכול כמו שאנו קוראים לזה, לצבוע את המצלמות בכחול ולזרוק לים. שימו לב מצלמות אבטחה קונים רק מותגים ידועים, ודורשים שנתיים אחריות כי זה מה שהמפעלים נותנים גם ליבואן אז שלא יעבדו עליכם.

מצלמות אבטחה לבית

לפני שמתקינים מצלמות בית יש לשים לב האם יש הכנת צנרת או תשתית בבית? האם יש מיקומים להסלקת הכבלים? אז ככה, מצלמות אבטחה בבית זה מחולק למספר אופציות הראשונה? בדרך כלל בבתים חדשים הקבלן מכין תשתית עבור מערכות המיגון ואז אין שום בעיה. אופציה שנייה להסליק את הכבלים בתוך הנמכות גבס, תקרת רביץ, קרניזים, ואז בעצם לדאוג שהעבודה תצא אסטטית. אופציה אחרונה והפחות מומלצת אבל כשאין ברירה אז אין מצלמות אבטחה אלחוטיות.

מצלמות אבטחה

מצלמות אבטחה לעסק

מצלמות אבטחה בעסק בדרך כלל המתקין מתאים אותם לפי אופי המקום. לדוגמא: לקופה יש מצלמה יעודית לכך עם מצלמת וארי פוקל עדשה 2.8-12 מ"מ, על המדפים מצלמות עם עדשה רחבה 2.8 מ"מ, מחוץ לעסק מצלמות אנטי ונדל ברזל נגד שבירה ועוד. בעסקים יש הבדל גדול בין אחד לשני מבחינת מצלמות האבטחה כמו שציינו יש להתאים את המצלמות לאופי העסק בלבד. כיום בעלי עסקים אוהבים לשלוט על העובדים וגם על כל מי שיוצא ונכנס למקום, מצלמות האבטחה נותנות לבעל העסק את השליטה המלאה על מה שנעשה בעסק שלו.

סוגי מצלמות האבטחה

כיום קיים מגוון גדול של סוגי מצלמות אבטחה, אנו ניתן לכם על קצה המזלג: מצלמות צינור נועדו למקומות חיצוניים של הבית או העסק, מצלמות כיפה נועדו למקומות פנימיים. מצלמות גלאי הינן מצלמות מוסלקות בתוך גלאי אזעקה, מצלמות ספרינקלר הינן מצלמות מוסלקות בספרינקלים של מים בדרך כלל מתאים לבניינים משותפים. מצלמות פינהול אלה מצלמות נסתרות לחלוטין, יש לחצוב בקיר ולהסליק אותם, מצלמות LPR אלו מצלמות לזיהוי מספרי רכבים. מצלמות וארי פוקל הן מצלמות עם עדשה משתנה ועוד ועוד.

מצלמה נסתרת

יש אנשים שמעוניינים להסליק בעצם להחביא את מצלמות האבטחה שלהם. אז כאן יש מספר שיטות, אם עדיין רוצים במערכת מקצועית אז מסליקים את המצלמות בתוך גלאי אזעקה, ספרינקלרים, או חציבה בקירות והטמעת המצלמות בפנים. אם מחפשים מצלמה נסתרת פשוטה אז בעצם קיימות בשוק מצלמות בתוך דובי, שעון, שלט, עט, שעון מעורר ועוד. יש לשים לב כי מצלמות אלה אנו קוראים להם צעצועים נחמדים אבל לא יותר מזה.

מצלמות אבטחה אלחוטיות

המערכת הזאת בעצם מיועדת לכל מי שאין לו צנרת אות תשתית בבית להקמת מצלמות אבטחה. לכל מי שרוצה אסטטיקה ושכבלים לא ירוצו לו בבית אז בעצם מחליט על התקנת מצלמות אלחוטיות. אנו יכולים לספר לכם מנסיון שלנו ויש לנו קצת, כי מצלמות אלחוטיות עדיין נמצאות בתחילת הדרך שלהם ולכן עדיין יש מספר בעיות איתם כאשר הגדולה ביותר זה הרעשים בעצם ההפרעות בתמונה. לא נכנס טכנית למה הכל קורה אבל על קצה המזלג נאמר לכם לדוגמא: התדרים של מצלמות האבטחה יחסית נמוכים כי אין אישור בארץ להכנסת תדרים חזקים ולכן זה משפיע בצורה לא טובה על עבודת המערכת ויש עוד מספר סיבות שלא נפרט כרגע.

מצלמות קוויות

כמעט בכל בית ועסק בישראל המצלמות המותקנות הן קוויות, מערכות אלה הן מאוד יציבות וללא רעשים בתמונה, עד לפני כשנה כל המצלמות היו אנלוגיות ובאיכות תמונה לא הכי טובה המצלמות היו ברזולוצייה של 600-800-1200 TVL זאת אומרת צפיפות קווים בתמונה, והמצלמות עבדו דרך כבלי קואקס RG59 . כיום התמונה השתנתה המצלמות הינן דיגיטליות וברמה של 1.3 ועד 8 מגה פיקסל ומספקות תמונה חדה וברורה והמערכת עובדת עם כבל רשת CUT5.

התקנת מצלמות האבטחה

זה ממש לא משנה אם תרצו התקנת מצלמות אבטחה מערכת קווית או אלחוטית, עדיין יש צורך להתייעץ עם חברת התקנות אשר מתמחה בתחום. כאשר אנו מגיעים ללקוח ראשית אנו עושים את כל המאמצים בהתקנת מערכת קווית כי ברור שהיא יותר יציבה. מיקום המצלמות משתנה מבית לבית ומעסק לעסק, אם ממש אין שום ברירה אז ממליצים על מערכת אלחוטית שכמובן לוקחים בחשבון המון פרמטרים כגון, האם לא יהיו הפרעות והאם המערכת תוכל לעבוד באופן יציב. לצערנו יצא לנו לבקר הרבה לקוחות שללא שום יעוץ מוקדם התקינו מערכות אלחוטיות שאנו נאלצנו או לפרק או לשנות מיקומים.

תרצו לקבל יעוץ או הכוונה נוספים וממש ללא תשלום אתם מוזמנים להתקשר אלינו הכל שאלה לגבי מצלמות אבטחה.

072-3940613 | 050-8087242